Комментариев нет

Україна заплатить 3000 євро вбивці двох людей

Украина Комментарии к записи Україна заплатить 3000 євро вбивці двох людей отключены

Сергій Шалімов виграв позов в Європейському суді
Українець Сергій Шалімов, який відбуває 15-річний термін тюремного ув’язнення за подвійне вбивство, виграв позов проти України в Європейському суді з прав людини. Тепер держава зобов’язана виплатити йому 3000 євро компенсації.

Як розповів адвокат позивача Андрій Кристенко, в Євросуді вважають неправомірними дії слідчих і суддів, які впродовж трьох років позбавляли ув’язненого права на зустрічі з членами сім’ї.

«Сергій Шалімов звернувся до нас за допомогою в 2002 році. Фактично з 1999 року йому забороняли побачення з сім’єю, мотивуючи відмову досудовим ходом справи. Після вироку зустрічі дозволили», — розповів Кристенко.

За його словами, через три місяці рішення Євросуду набуде чинності, після чого держава повинна заплатити ув’язненому компенсацію, на що дано ще три місяці.

«Рішення Євросуду з прав людини нашою державою виконуються неухильно, адже за прострочення можуть бути серйозні штрафи, — пояснив правозахисник Євгеній Захаров. — Щорічно в Євросуд подають скарги близько 10000 українців. За кількістю позовів наша держава на 3 місці після Росії та Туреччини».

У Мін’юсті повідомили, що на виплату компенсацій за рішеннями Євросуду в держбюджеті щорічно передбачено близько 20 млн грн.

По материалам: Сегодня

Март 6, 2010

Вы не можете комментировать данную новость