Комментариев нет

У Новоселицькому районі Чернівецької області військові лікарі-епідеміологи розгорнули спеціальні лабораторії і готові до виконання завдань із дослідження проб води з криниць постраждалих від повені районів.

Здравоохранение Comments (0)

Сьогодні об’єднана оперативна медична група військово-медичного клінічного центру Західного регіону та 28 санітарно-епідеміологічного загону на чолі із заступником начальника військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковником медичної служби Володимиром Лівінським, завершила марш Львів — Новоселиця. Маршрут колони спеціальної медичної техніки пролягав через населені пункти: Рогатин, Бурштин, Галач, Івано-Франківськ, Коломия, Снятин, Чернівці.

Вчора в Івано-Франківську на нараді, яку проводив заступник командувача військ Західного оперативного командування генерал-майор Юрій Борискін, було прийнято рішення, що доцільно використати можливості цієї групи для проведення медичної і санітарно-епідеміологічної розвідки в районі стихійного лиха в Новоселицькому районі Чернівецької області.

Оперативна медична група складається з 14 чоловік. До її складу входять два епідеміологи, один гігієніст, один лікар з особливо небезпечних інфекцій (ОНІ), один лікар бактеріолог і п’ять лаборантів.

Після прибуття до Новоселиць Чернівецької області на базі 2 машин ЛМП (лабораторія медична польова) з причепом 2ПМ-2 розгорнуто три робочих місця — бактеріологічна лабораторія, санітарно-гігієнічна лабораторія і лабораторія відділення ОНІ (особливо небезпечних інфекцій).

Вчора, рухаючись за маршрутом, військові медики у двох населених пунктах Снятинського району Івано-Франківської області здійснили забір проб води, які одразу після розгортання лабораторій у Новоселицях почали досліджуватися. Через 12 годин вже будуть відомі їхні попередні результати. Хоча під час первинного візуального огляду лікарем встановлено, що вода, у взятих пробах, не доброякісна, має вміст бруду і її органічно-лептичні дані негативні.

Попередньо заплановано, що розгорнуті лабораторії будуть працювати в Новоселицях протягом 10 днів. І хоча особовий склад об’єднаної оперативної медичної групи вже повністю готовий до виконання завдань з надання необхідної допомоги місцевим санітарним лікарям та санітарним службам щодо виявлення у воді збудників холери, дизентерії, кишкової палички, та інших мікроорганізмів, які негативно впливають на здоров’я людини, на повну потужність лабораторії працювати не можуть, оскільки повінь у зазначеному районі ще не відступила, рівень води в криницях населених пунктів не знизився. Адже забір води має здійснюватися коли криниці очищені від бруду, інших предметів та речовин і не проведена первинна дезінфекція хлорним вапном або спеціальними препаратами під назвою «Акватабс».

Крім того військові спеціалісти-епідеміологи налагодили співпрацю із місцевим санітарним лікарем, який має визначити, де вже можна здійснювати забір води для проведення лабораторних досліджень.

У розмові із головним санітарним лікарем Чернівецької області стало відомо, що зараз епідеміологічний стан в області, не зважаючи на стихійне лихо, перебуває у межах середньостатистичної норми минулого року, тобто епідемії немає. Епідеміологічну обстановку в цьому регіоні вдається контролювати завдяки тому, що населення користується привозною або бутильованою водою. Місцеві органи влади, представники МНС постійно проводять активне інформування мешканців, випущені спеціальні пам’ятки, щоб люди не користувалися водою з криниць та інших природних джерел, обов’язково її кип’ятили тощо.

Майор Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ,

Регіональний медіа-центр МО України (м.Львів).

(Телефоном з Новоселиць Чернівецької області).

Июль 31, 2008

Leave a comment

Login